Рафаел Надал отново не загуби сет и се класира за 1/4-финалите на Ролан Гарос

Ролан Гарос, 1/8-финал

Себастиан Корда – Рафаел Надал 1-6, 1-6, 2-6

Рафаел Надал записа нова убедителна победа на Ролан Гарос, надделявайки в три сета над 213-ия в света Себастиан Корда. Първият гейм в мача бе доста оспорван, като Надал пропусна геймпойнт, преди все пак да реализира втората си възможност и да се окаже напред в резултата.

В хода на мача Надал започна да играе все по-агресивно и уверено, като приключи следващите четири гейма още при първите си шансове и поведе убедително с 5-0. Корда намали резултата след гейм на нула, но след това Надал беше почти безупречен в седмия гейм и оформи крайното за сета 6-1.

Испанецът продължи силната си серия с ранен пробив във втория сет, но Корда върна интригата като спечели третия гейм и намали резултата на 2-1. След това обаче Надал отново показа най-добрата си игра като спечели четири поредни гейма и по този начин триумфира и във втория сет, поемайки пълен контрол върху мача.

Корда осъзна, че вече няма нищо за губене, и в началото на третия сет заигра много по-смело и освободено срещу 12-кратния шампион в турнира. Този подход се оказа ефективен и младият американец стигна до ранен пробив, след който поведе с 2-0.

В третия гейм Надал допусна изравняване от 40-15, но липсата на опит се оказа ахилесовата пета на Корда и испанецът успя да намали пасива си. Следващия гейм се разви по подобен начин, като Надал стигна до две поредни точки за пробив и пропусна първата, но при втория си опит Матадора не допусна грешка и изравни резултата в сета.

Rafael Nadal

Корда опита отново да притисне Надал, но испанецът охлади ентусиазма на младия си опонент с два поредни гейма на нула, като по този начин поведе с 4-2. Американецът можеше да върне интригата в седмия гейм, когато стигна до две поредни точки за спечелването на гейма, но Надал осъществи обрат и увеличи преднината си в сета. В оказалия се последен гейм в мача световният №2 отново демонстрира много солидна игра и завърши мача със зрелищен уинър.

На 1/4-финалите Надал ще се изправи срещу победителя от мача между Александър Зверев и Яник Синер.