Рафаел Надал се класира за 1/8-финалите на Ролан Гарос след нова експресна победа

Ролан Гарос, трети кръг

Стефано Травалия – Рафаел Надал 1-6, 4-6, 0-6

Рафаел Надал се класира за 1/8-финалите на Ролан Гарос след категорична победа в три сета над Стефано Травалия след само 97 минути игра. Мачът започна с пробив за Надал, който бързо поведе с 3-0. Травалия намали пасива си, но Матадора направи още една серия от три поредни гейма и спечели първия сет.

Rafael Nadal

Вторият сет бе доста по-равностоен, като Травалия на три пъти повеждаше в резултата и дори записа гейм на нула, след който поведе с 3-2. Веднага след това Надал взе нещата в свои ръце и реализира пробив, след който излезе напред с 5-3. Италианецът опита да окаже съпротива и намали резултата, но шампионът на Ролан Гарос приключи сета с гейм на нула.

В третия сет интрига нямаше, като Надал доминираше безпощадно над своя опонент и не му даде дори гейм, като по този начин се класира безпроблемно за следващата фаза, където ще се изправи срещу 213-ият в света Себастиан Корда.