Надал е на 1/4-финал в Рио след успех над Алмагро

Rio Open, II кръг
Рафаел Надал – Николас Алмагро 6-3 7-5

Рафаел Надал записа 14-а победа от 15 мача със сънародника си Николас Алмагро – 6-3 7-5 в среща от втория кръг на Rio Open и се класира за четвъртфиналната фаза, където ще играе с Александър Долгополов. Алмагро не бе побеждавал носителя на 14 титли от Големия шлем от Барселона 2014-а, като този път не успя да му вземе и сет, въпреки че показа хубава и агресивна игра и проби два пъти Рафаел.

Надал проби за 3-1, а при 5-3 сервираше за сета. Допусна да изостане с 0-40, но спаси брейкболите и затвори сета с 6-3. С форхенд уинър по обратния диагонал световният №5 стигна до геймбол, а след грешка от бекхенд на Алмагро спечели подаването си 3-3 във втория сет.

Левичарят притисна съперника си и стигна до 15-40 – Алмагро изхвърли със сервис топ поставения от корта, но Матадора върна топката, след това показа отлична защита и след бекхенд в мрежата на световния №53 поведе с пробив.

Надал обаче срещна трудности при своя сервис гейм и след невероятно разиграване, което определено може да се бори за най-добро на турнира, Алмагро върна брейка. Още в следващия гейм обаче Рафа проби на нула и отново излезе напред в резултата, но след това, сервирайки за мача, Николас отново върна пробива.

С невероятен форхенд уинър, който изправи на крака публиката, бившият №1 стигна до нова точка за пробив, а след малко отново водеше с брейк и щеше да сервира за мача. При 40-30 Алмагро изкара топката в аут и мачът свърши.

Какво показва статистиката – Надал спечели 70% от точките си на първи сервис, като завърши с 11 уинъра и 15 непредизвикани грешки срещу 15/27 за Алмагро.