Надал не остави шансове на Миша Зверев за втори път тази година, Кирьос с обрат срещу Села

Abierto Mexicano TELCEL, първи кръг

Рафаел Надал – Миша Зверев 6-4 6-3

Рафаел Надал демонстрира класа срещу неудобния Миша Зверев и го отстрани в първи кръг на турнира в Акапулко 6-4 6-3. Така записа и втора победа над този съперник през 2017-а, след като му даде само два гейма в Бризбън.

И двамата тенисисти показваха увереност на свой сервис до 2-2 и лесно взеха подаванията си, а в следващите две части посрещащите успяха да запишат повече точки, но не и да предизвикат някакъв дискомфорт у противника.

В осмия гейм Зверев допусна първа двойна грешка за 15-15, а после бе матиран от прецизен пасинг шот на съперника. При 30-30 Матадора пласира мощен форхенд уинър по правата и стигна до първа точка за пробив, която обаче бе отразена с ас №1 в срещата за Миша. Световният №30 спаси нови два брейкбола преди накрая да изравни – 4-4.

Матадора поведе 5-4, а при 30-15 в следващия гейм стигна до два сетбола с най-доброто изпълнение в сета до този момент. На първата точка за приключване на частта Рафа дръпна спусъка от ретур и не остави шанс на противника – 6-4.

В третия гейм след почивката Зверев си заслужи първи шанс да пробие в мача. На брейкбола обаче бе отказан от инстинктивен форхенд пасинг шот, който кацна на страничната линия, от страна на Рафаел Надал. Испанецът взе следващите две точки и отново излезе напред в резултата – 2-1.

В следващата част Рафа разходи опонента си по основната линия, а после поведе 40-30. На точката за пробив взе топката рано, с което не даде достатъчно време на опонента му да излезе на мрежата и го принуди да играе неефективно воле, после бившият №1 игра агресивен форхенд, с който предизвика грешка на германеца.

Надал затвърди пробива и вече държеше изцяло инициативата – 4-1.

В седмия гейм испанецът малко се отпусна, което доведе до няколко евтини грешки, първият му сервис също изчезна, но се върна на геймбола, когато Матадора най-много се нуждаеше от него – 5-2

При 5-3 световният №6 сервираше за мача, поведе 40-15 и материализира първия мачол с впечатляващ минаващ удар.

В следващия кръг испанецът ще се изправи срещу Паоло Лоренци.

Същевременно Ник Кирьос направи обрат срещу Дуди Села 3-6 6-3 6-3 и във втори кръг ще срещне Доналд Йънг.

Без тенис Акапулко е просто място за почивка. Върни тръпката в играта и следи турнира от ATP серията на bet365.com.