Синер не се оказа пречка за Надал в Париж

Ролан Гарос, осминафинал

Рафаел Надал – Яник Синер 7-5, 6-3, 6-0

13-кратният шампион на Ролан Гарос Рафаел Надал продължава защитата на титлата си след категорична победа в три сета над Яник Синер – 7-5, 6-3, 6-0.

Мачът се очакваше с голямо нетърпение и дори имаше очаквания, че 19-годишният италианец ще окаже сериозна съпротива на Матадора, но реалността се оказа напълно различна. На „Филип Шатрие“ проблемите за испанеца бяха единствено в първия сет. В него Синер сервираше за мача при 5-4, но, както се случва често, в този момент Надал заигра на много по-високо ниво, докато съперникът му трепна и започна да бърка много повече.

Последваха три гейма и успех за Надал в сета, а оттам насетне тийнейджърът от Южен Тирол нямаше особени съпротивителни сили. Втората част започна с четири поредни гейма за Надал, който все пак допусна временен спад и Синер успя да върне и двата пробива пасив. При 4-3 обаче испанецът постигна нов брейк, след който затвори сета с гейм на 0.

В третата част интрига нямаше – три поредни пробива и между тях два сервис гейма на 0 означаваха 5-0. В последния гейм Надал отрази един брейкбол, за да завърши мача след 2 часа и 17 минути на корта.

Така Надал достигна до рекорден 15-и четвъртфинал на любимия си турнир – нещо, което няколко часа по-рано направи и Новак Джокович след пет сета срещу другия италиански тийнейджър Лоренцо Музети. Той удължи и невероятната си серия от спечелени последователни сетове на Ролан Гарос – вече 35.

104-ият му успех в Париж му осигури и мач с Диего Шварцман, който победи Ян-Ленард Щруф след 7-6(9), 6-4, 7-5. Това ще бъде двубой №12 помежду им, като до момента аржентинецът има само една победа.