Раонич игра много под нивото си, но достигна 1/2-финал в Лион

Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes Lyon, 1/4-финал
Милош Раонич – Гастао Елиаш 6-4 6-3

Топ поставеният на турнира в Лион Милош Раонич се нуждаеше от час и половина, за да се справи с Гастао Елиаш 6-4 6-3 в 1/4-финален двубой помежду им.

Канадецът тръгна трудно и още в първия гейм трябваше да спасява брейкбол, но се справи, а после пропусна и точка за пробив – 1-1.

Двамата обаче бързо влязоха в ритъм, но големият проблем за Раонич си оставаше това, че твърде рядко вкарваше първия си сервис, което го караше да действа под напрежение и да бърка.

Все пак но нови опасности не се стигна, а в десетия гейм Елиаш сервираше за оставане в сета при 4-5 изоставане, но до геймбол така и не стигна – 4-6.

Представянето на световния №6 се влоши след почивката, когато подаването му тотално го изостави. Класата на съперника обаче не стигаше да се възползва и в четвъртия гейм Елиаш допусна пробив, който така и не върна.

При аванс от 5-3 Милош подаваше за победата, като навакса изоставане от 30-40 и приключи двубоя.

Неговият следващ съперник ще бъде определен от мача Томаш Бердих – Жил Симон.