Цонга върза „геврек“ на Хачанов по пътя към полуфиналите в Лион

Цонга върза "геврек" на Хачанов по пътя към полуфиналите в Лион

Lyon Open, четвъртфинали
Джо-Вилфрид Цонга – Карен Хачанов 6-0 6-4

Джо-Вилфрид Цонга се справи доста комфортно с един от най-перспективните представители на „следващата генерация“ – Карен Хачанов, класирайки се на полуфинал в Лион с категорично 6-0 6-4. Мачът продължи едва 62 минути, а победата на световния №13 в нито един момент не изглеждаше поставена под съмнение.

Цонга откри мача със серия от 11 поредни точки и без особена съпротива затвори първия сет с 6-0 за 25 минути. Хачанов имаше шанс да предотврати „геврека“ единствено в последния гейм, когато спаси два брейкбола, само че съперникът му сполучи при третия.

Руснакът стабилизира сервиса си след почивката, но не успяваше да стигне до сериозни шансове в подаванията на Цонга и се създаваше усещането, че опитният французин просто изчаква момента за атака. Световният №13 натисна в десетия гейм, където си осигури решаващ пробив за 6-4 и по този начин си гарантира място на полуфиналите.

Там Цонга ще се изправи срещу Николоз Басилашвили, който отстрани Николас Кикер с 6-3 6-1.