Раонич с нова победа под наставничеството на Макенроу, Томич преодоля Вердаско

Aegon Championships, II кръг

Милош Раонич – Иржи Весели 7-5 7-6 (6)

Милош Раонич отново зарадва новия си треньор Джон Макенроу и взе своето в равностоен мач срещу Иржи Весели със 7-5 7-6 (6) в турнира Aegon Championships в Лондон.

Канадецът, подобно на двубоя с Ник Кирьос, отново сервираше на много високо ниво и не даде шансове за пробив на съперника си в първия сет. Когато изглеждаше, че тайбрекът е неизбежен, Милош се възползва от няколко грешки на чеха и проби в последния възможен момент, с което спечели частта със 7-5 гейма.

Във втория сет резултатът продължи да се движи гейм за гейм. При 3-3 Весели пласира майсторски ретур и стигна до брейкбол, но Раонич отново намери началния си удар.

В последвалия тайбрек чехът получи сетбол, но възпитаникът на Макенроу се спаси с комбинация сервис – форхенд. При 7-6 точки в своя полза Милош получи мачбол и го реализира с мощен форхенд по правата.

Негов съперник в следващия кръг ще бъде победителят от мача Роберто Баутиста-Агут – Доналд Йънг.

В другия мач Бърнард Томич победи Фернандо Вердаско с 6-7(2) 6-4 6-4