Сезонът на трева става все по-добър за Доминик Тийм

Gerry Weber Open, II кръг

Доминик Тийм – Теймураз Габашвили 6-4 6-1

Доминик Тийм смаза Теймураз Габашвили с 6-4 6-1. След триумфа си в Щутгарт австриецът призна, че ако някой му е казал, че е способен на толкова успешен сезон на трева, едва ли би му повярвал. Представянето на световният №7 обаче става все по-добро именно на тази настилка. Тийм вече беше вкусвал победата срещу руснака и го направи отново.

Първи пробив в мача допусна Доминик Тийм още в третия гейм. Руснакът приключи частта на нула, а това само накара съперникът му да даде всичко от себе си до края на сета. Брейкът беше върнат в шестия гейм, когато световният №95 спаси четири брейкбола, при петия обаче силите не му стигнаха – 3-3. Последва размяна на няколко гейма, а при 4-5 изоставане Габашвили сервираше за оставане в сета. Тийм поведе 30-0, но опропасти преднината си, след като допусна непредизвикана грешка, а при следващата точка опонентът му го извади от баланс, излеза на мрежата и завърши с мощен смач за 30-30. Това обаче бе последният проблясък на Теймураз Габашвили в сета. 22-годишният му съперник стигна до брейкбол и без да се двоуми го реализира, слагайки точка на сета.

След почивката световният №7 вдигна оборотите, а противникът му започна да изглежда все по-безпомощен. Тийм печелеше геймовете си на нула и пробиваше с абсолютно същия ефект. Поведе 5-0 за отрицателно време и всичко, което опитваше, му се получаваше. Започна да вкарва безпощадни асове, да спасява безнадеждни топки, хвърляйки се по корта, и да отчайва Габашвили все повече с всяко изминало разиграване. Руснакът все пак записа гейм, за да изостане с 1-5, но той беше в резултат на отпускането на австриеца. Тийм завърши мача класно – с два мачбола на сметката си, реализирайки първия с мощен ас – 6-1.

На четвъртфинал той ще премери сили с Филип Колшрайбер, когото победи на финала на Mercedes Cup.