Раонич спаси мачбол и оцеля срещу Крайнович, травма отказа Опелка срещу Циципас

Милош Раонич се класира за 1/2-финалите на Western&Southern Open след труден успех над Филип Крайнович с 4-6, 7-6 (2), 7-5.

Канадецът достига до тази фаза на Мастърса в Синсинати, който тази година се провежда в Ню Йорк заради коронавирус пандемията, за трети път. През 2014-а той загуби от Роджър Федерер, и две години по-късно отстъпи на Анди Мъри.

Един пробив в откриващия сет бе достатъчен на сърбина да дръпне с 6-4.

Във втората част Крайнович отново се откъсна с пробив, но посрещайки за оставане в мача, канадецът пласира няколко солидни ретура, които объркаха сърбина и в крайна сметка се стигна до тайбрек, в който Милош не показа никаква милост – 7:2.

Последната част бе най-равностойна. Шестият гейм продължи над 10 минути, а Раонич трябваше да спасява три точки за пробив, но в крайна сметка показа хладнокръвие и благодарение на мощните си сервис и форхенд се измъкна.

Сервирайки за оставане в мача при 4:5, бившият №3 се изправи срещу мачбол, който спаси след чудесна игра на мрежата. Последва слаб сервис гейм на сърбина и той допусна пробив в самия край на сета, с което изгуби и мача.

В Топ 4 в Ню Йорк е и четвъртият в схемата Стефанос Циципас. Неговият съперник на 1/4-финала Райли Опелка се отказа при 6:5 гейма в края на първия сет заради травма в коляното.