Раонич започна с убедителна победа участието си на Мастърса в Париж

Paris Masters, първи кръг

Милош Раонич – Аляж Бедене 6-3, 6-2

Милош Раонич започна участието си на тазгодишния Мастърс в Париж с убедителна победа над 53-тия в света Аляж Бедене. Канадецът владееше инициативата през целия мач и заслужено стигна до победата, която му осигури място във втория кръг. Там световният №17 ще се изправи срещу победителя от мача между Тенис Сандгрен и Пиер-Юг Ербер.

Раонич отново показа защо сервисът му е считан за един от най-добрите в тура, реализирайки цели 18 аса, като освен това не допусна нито една двойна грешка, докато Бедене направи четири. Канадецът имаше огромно предимство при реализираните на втори сервис точки, където регистрира 86% успевамост срещу едва 39% за Бедене. Раонич записа същия процент и при спечелените на първи сервис точки, докато статистиката на опонента му показваше 68%. Световният №17 беше безгрешен при подаванията си, като в същото време успя на три пъти да пробие сервиса на Бедене.

Мачът започна равностойно, като Раонич на два пъти поведе, но Бедене не му позволи да натрупа преднина и успяваше да изравни. При резултат 2-2 канадецът „настъпи газта“ и в следващите три гейма даде само три точки на опонента си, повеждайки комфортно с 5-2. Бедене върна един гейм, но Раонич спечели деветия на нула и приключи сета в своя полза след 32 минути игра.

Бедене пръв поведе във втория сет, но радостта му не трая никак дълго. Раонич изигра най-силния си период от началото на мача и доминираше тотално, като спечели пет поредни гейма (два от тях на нула). Бедене намали пасива си, но Раонич приключи втория сет така, както и първия – с гейм на нула и категоричен успех за 32 минути.