Руусувуори спечели битката на младите с Алкарас

Емил Руусувуори спечели очаквания с голям интерес мач от първия ден на МАстърс турнира в Маями срещу 17-годишния Карлос Алкарас след 6-4, 2-6, 7-5.

И за двамата това бе дебют в Маями, а показаното на корта обещава да виждаме още много срещи помежду им в следващите години. 21-годишният финландец и тийнейджъра от Испания изиграха мач на много високо темпо, в който нито един от двамата не отстъпваше назад. Малко по-големият опит на Руусувуори обаче му помогна за успеха, реализирайки 16 уинъра и пробивайки 3 пъти подаването на съперника за място във втори кръг, където негов съперник ще бъде Александър Зверев.

„Мачът беше решен от няколко точки, беше много малка разлика помежду ни. Той имаше шанс в третия сет, и двамата имахме своите шансове, но някак си спечелих. Той играеше много добре и съм доволен, че преминах напред.“

В първия сет Руусувуори даде на Алкарас да направи едва два уинъра и го надиграваше от основната линия. Испанецът обаче реагира отлично във втората част, в която на два пъти проби подаването на финландеца.

В решителната част Алкарас поведе с 3-1, но Руусувуори запази спокойствие и изравни с брейк на 0 преди с нов пробив за поведе с 6-5 и след това на свой сервис да сложи край на мача след 2 часа и 13 минути игра.

„Той е много млад и много талантлив. Много добър играч, за когото ще слушаме много“, коментира победителят по повод на своя съперник. „Има толкова много сила на тази възраст.“

В другия късен мач Франсис Тиафо измъкна трудна победа с 5-7, 6-4, 6-2 над Стефано Травалия, когото бе победил доста по-лесно на Australian Open.