Саша Зверев потегли уверено с победа за 56 минути в Хертогенбош

Ricoh Open, II кръг
Александър Зверев – Адриан Манарино 6-2 6-3

След ранното отпадане на Ролан Гарос, Александър Зверев се върна на победния път с уверено 6-2 6-3 над Адриан Манарино на Ricoh Open. Французинът очаквано нямаше оръжията, с които да се противопостави на мощта в играта на новия член на Топ 10 на световната ранглиста и мачът продължи едва 56 минути.

Зверев проби на нула за 2-1, след което затвърди с четири поредни точки на свой сервис. Германецът продължи да сервира уверено и затвори сета с рутинно 6-2 след още един пробив. Манарино имаше шанс да се закрепи в двубоя след почивката, когато се добра до три брейкбола при 2-1 гейма, но Зверев заличи и трите шанса, след което веднага проби за 3-2.

Французинът този път успя да върне брейка и направи 3-3, само че до края не взе нито гейм и предаде мача с 3-6. Зверев продължава на четвъртфинал срещу Жулиен Бенето, който обърна сънародника си Никола Маю с 3-6 6-2 6-2.