САЩ – Чехия 4-1

Джесика Пегула – Петра Квитова 6-7(6), 4-6

Франсис Тиафо – Томас Мачак 6-3, 2-4 (отказване на Мачак)

Тейлър Фриц/Джесика Пегула – Мари Бузкова/Иржи Лехечка 2-6, 6-3, 10-7

Отборът на САЩ оглави класирането в група С на United Cup след успех над отбора на Чехия. Петра Квитова редуцира пасива на чехите след успех на Джесика Пегула, но впоследствие оттеглянето заради травма на Томас Мачак означаваше победа за Франсис Тиафо и триумф на американския тим. В мача на смесени двойки САЩ записа нова победа, като Тейлър Фриц и Джесика Пегула победиха Мари Бузкова и Иржи Лехечка

Първият брейкпойнт в мача между Пегула и Квитова дойде в деветия гейм, но той бе спасен от чехкинята. Впоследствие двукратната шампионка на Уимбълдън стигна до цели шест сетпойнта, но не успя да реализира нито един от тях. Пегула осъществи пълен обрат, пробивайки за 6-5, но след това припиля четири възможности да реши сета и се стигна до тайбрек. В него американката пропусна още три сетбола, като в крайна сметка Квитова се наложи със 7-6(6).

Вторият сет започна отлично за чехкинята, която реализира два последователни пробива и поведе с 3-0. Пегула върна един брейк, но не успя да възстанови равенството и по този начин бившата №2 оформи крайното 7-6(6), 6-4 след точно два часа игра.

Индивидуалният сблъсък при мъжете започна вихрено за Франсис Тиафо, който реализира ранен пробив и натрупа комфортен аванс от 3-0 срещу световния №97 Томас Мачак. Американецът можеше да продължи серията си, но пропусна два поредни брейкпойнта в четвъртия гейм и неговия опонент редуцира пасива си. Полуфиналистът от US Open обаче продължи да владее инициативата и не позволи на Мачак да застраши водачеството му, съхранявайки разликата от три гейма за 6-3.

Вторият сет започна по аналогичен начин, но при разменени роли, като този път чешкият тенисист бе този, който поведе с 3-0. Тиафо върна пробива и имаше шанс да изравни, но Мачак записа нов брейк за 4-2. Това обаче се оказа последният гейм в двубоя, тъй като мачът за световния №97 приключи заради сериозна травма, наложила извеждането му от корта в инвалидна количка.

В мача на смесени двойки Иржи Лехечка и Мари Бузкова изиграха много силен първи сет, надделявайки убедително с 6-2. Впоследствие обаче Тейлър Фриц и Джесика Пегула значително подобриха синхрона помежду си, като един пробив във втория сет им бе достатъчен, за да се наложат с 6-3. В решаващия тайбрек Лехечка и Бузкова поведоха с 5-2, но допуснаха обрат и американците триумфираха с 2-6, 6-3, 10-7.