Италия – Бразилия 3-2

Матео Беретини – Тиаго Монтейро 6-4, 7-6(7)

Лучия Брондзети – Лаура Пигоси 6-0, 6-2

Матео Беретини/Камила Розатело – Луиза Стефани/Рафаел Матос 4-6, 7-6(4), 4-10

Италия започна участието си на United Cup с победа срещу Бразилия. След като вчера двата тима си размениха по една победа, днес Матео Беретини върна преднината на „адзурите“, а Лучия Брондзети донесе крайния успех на своята страна с разгромна победа над Лаура Пигоси.

Началото на двубоя между Беретини и Монтейро бе напълно равностойно, като в първите девет гейма никой от опонентите не успя да стигне до шанс за пробив. Безкомпромисен форхенд уинър по диагонала предостави на италианеца два поредни сетбола. Той не порпусна открилия сепред него шанс и реализира решаващ пробив за 6-4.

Вторият сет се разви по почти аналогичен начин, като никой от двамата не успя да осъществи пробив и така се стигна до тайбрек. Монтейро бе много близо до изравняване на резултата в мача, но Беретини спаси два последователни сетбола и стигна до мачпойнт. Той бе спасен от бразилеца, но веднага след това световняит №16 стигна до нов шанс, който оползотвори за крайното 6-4, 7-6(7) след малко под два часа на корта.

В сблъсъка при жените интрига на практика нямаше. Лучия Брондзети не остави никакви шансове на Лаура Пигоси, спечелвайки първия сет за 24 минути след три поредни пробива. Доминацията на италианката продължи и тя поведе с 4-0 във втория, след което си позволи отпускане и това позволи на нейната опонентка да върне един брейк. Световната №54 обаче бързо си върна инициативата и триумфира с 6-0, 6-2 за 74 минути.

Бразилците все пак успяха да направят загубата си по-достойна, като Рафаел Матос и Луиза Стефани победиха Матео Беретини и Камила Розатело в мача на смесени двойки.