Сензацията Бруксби достигна до първия си ATP 500 полуфинал

Citi Open, четвъртфинал

Дженсън Бруксби – Джон Милман 6-1, 6-2

Световният №130 Дженсън Бруксби продължи сензационното си представяне на турнира във Вашингтон и достигна до полуфиналите след убедителна победа над Джон Милман. Младият американец напълно надигра значително по-опитния си опонент и съвсем заслужено намери място сред най-добрите четирима в надпреварата, достигайки до първия си полуфинал на ниво ATP 500. Вследствие на този успех Бруксби за пръв път ще се изкачи в Топ 100 при обновяването на ранглистата в понеделник.

Следващият му опонент ще бъде победителят от мача между Яник Синер и Стив Джонсън.

И трите аса в мача бяха дело на Бруксби, като освен това американецът не направи нито една двойна грешка. Световният №130 беше значително по-резултатен както на сервис (32-23), така и на ретур (27-11), като в същото време реализира пет от седемте си точки за пробив (71%), докато Милман не успя да оползотвори единствения брейкпойнт, до който достигна.

Противно на прогнозите, 20-годишният американец пое контрола върху играта от самото начало. Бруксби успя да пробие сервиса на Милман още в първия гейм, след което затвърди брейка и увеличи преднината си на 2-0. Втората ракета на Австралия намали резултата, но Бруксби отговори като спечели на нула следващото си подаване и възстанови разликата от два гейма при 3-1.

Милман опита отново да редуцира пасива си, но не успяваше да намери отговор на бързата и разнообразна игра на своя опонент. Бруксби реализира нов брейк, след което продължи да доминира и записа два поредни гейма на нула, като по този начин спечели първия сет с 6-1 след едва 26 минути игра.

Двамата си размениха по един гейм в началото на втората част, след което роденият в Сакраменто тенисист отново успя да пробие пръв и натрупа солиден аванс от 4-1, като в петия гейм спаси брейкпойнт на Милман. След това обаче ролите се оказаха разменени и Бруксби пропиля възможност за пробив, с който щеше почти да реши мача, позволявайки на австралиеца да редуцира пасива си.

Липсата на опит на младия американец си пролича в седмия гейм, когато допусна изравняване от 40-0, но въпреки това успя да си върне инициативата и да спечели сервис гейма си, а впоследствие стигна до два поредни мачбола. Първият бе спасен от Милман, но при втората си възможност Бруксби не остави шансове на опонента си и триумфира с 6-1, 6-2 след 68 минути на корта.