Шеста поредна победа за Андрей Рубльов

Adelaide International, 1/4-финал
Андрей Рубльов – Даниел Еванс 6-4 3-6 6-3

Андрей Рубльов удължи серията си от последователни успехи на шест, след като на 1/4-финал на турнира в Аделаида победи Даниел Еванс с 6-4 3-6 6-3. В спор за място на финала руснакът очаква Феликс Оже-Алиасим или Алекс Болт.

Рубльов стана първият шампион от Тура през годината, след като на финала на турнира в Доха победи Корентен Муте  с 6-2 7-6(3). Титлата на руснака, която е трета в кариерата му, му донесе и дебют в топ 20 на световната ранглиста, а балансът му в Qatar ExxonMobil Open вече е 9-2, след като на сметката си има и един финал.

Лойд Харис поднесе една от изненадите през деня, след като победи Пабло Кареньо Буста с 6-3 6-3. Най-добрият резултат на световния №91 в Тура е 1/2-финалът в Ченду миналата година, а сега състезателят от Южна Африка се надява, че ще успее да стигне стъпка по-далеч.

На пътя на Харис е Томи Поул, който за първи път в кариерата си стига толкова далеч в АТР турнир. Американецът надигра Алберт Рамос Виньолас с 6-3 6-4. Миналата година Поул спечели три титли от „Чалънджър” турнири и записа първа победа на Мастърс надпревара.