След победата над Григор – почивка за Матео Беретини в четвъртък (програма)

Матео Беретини продължава борбата си за класиране на финалите на АТР в Лондон. Италианецът почти сигурно ще дебютира в топ 10 на световната ранглиста в понеделник, след като се класира на 1/4-финал във Виена.

Последният мач на Матео започна с пълна доминация на подаващите, а чак в края бившият Григор имаше затруднения и извади сервис гейма си от 15-40 в деветия гейм. Стигна се до напрегнат тайбрек, в който Беретини направи по-малко грешки и поведе. След почивката италианецът, който се бори за дебютно участие на финалите на ATP и почти сигурно дебютира в топ 10, изпусна ранна точка за пробив във втория гейм, а в дванадесетата част пропусна и мачбол. В новия тайбрек обаче световният №11 извлече максимума от ретур и остана солиден на собствен начален удар, което му гарантира и продължаване напред.

Сега Беретини очаква да научи следващия си съперник. Той ще стане ясен в четвъртък, след като един срещу друг излязат Андрей Рубльов срещу Хьон Чунг.

Не преди 18:30 часа представителят на домакините Доминик Тийм среща Фернандо Вердаско.

Централен корт (начало: 15:00 ч.):