Проследихте на живо: Габриел Донев – Фабрицио Орнаго 3-6, 6-1, 2-6

Проследихте на живо: Габриел Донев - Фабрицио Орнаго 3-6, 6-1, 2-6

Sofia Open 2020 започва в събота в 12:00 часа с мач на централния корт в зала „Арена Армеец“ с българско участие. Един от двамата ни представители в пресявките Габриел Донев ще излезе срещу италианеца Фабрицио Орнаго, който влезе в турнира като „алтернатива“ едва 30 минути преди началния час.

Първоначално Донев трябваше да срещне японеца Юичи Сугита, който обаче попадна директно в основната схема и това освободи мястото, заето от Орнего, който е №424 в световната ранглиста.

Орнаго е 28-годишен, а рекордната му позиция в ранглистата е №355 в края на 2018-а. През този сезон той има три полуфинала на турнири от най-ниската категория Фючърс, а доскоро се намираше в серия от пет поредни загуби, регистрирани на Фючърс турнири и квалификации на Чалънджъри. На Чалънджъра в Парма все пак записа победа в пресявките преди в първи кръг да загуби от големия талант Лоренцо Музети.

24-годишният Донев пък е №981 в световната ранглиста. През миналата година той отново игра квалификации на Sofia Open, но загуби с 1-6, 2-6 от Серхий Стаховски на старта.

Ще следим развитието на мача тук!

АКТУАЛИЗИРАЙТЕ!

Първи сет:

0-1 След хубав форхенд уинър по диагонала, последван от дълбок ретур при следващото разиграване Донев стигна до брейкбол още в първия гейм. При него пък мрежата за малко не му осигури пробива, но Орнаго се справи и в крайна сметка започва мача с гейм в своя полза.

1-1 Чудесен гейм за Донев, първият сервис работи и той го печели на 0.

1-2 Донев отново стигна до 30-30, но след това италианецът пласира два първи сервиса и си взе подаването.

2-2 Геймът започна с двойна грешка и аванс за Орнаго при 15-30, но след това Донев взе с лекота следващите три разигравания.

2-3 Отново се стига до 30-30 при подаването на италианеца, но и този път световният №424 успява да се измъкне.

2-4 Пробив, Орнаго! За съжаление при първия по-колеблив гейм за Донев идва и първият пробив в мача.

2-5 Орнаго отново бе затруднен на сервис, но както във всеки друг случай до момента взима подаването си и затвърждава пробива.

3-5 Донев слага край на серията от три поредни гейма на италианеца.

3-6 Сет, Орнаго! По добре познатата ситуация до момента, гейм на 30 за италианеца и сет в негова полза.

Втори сет:

1-0 Много труден сервис гейм на Донев, в който се стига до четири равенства, но българинът все пак намери начин да стартира успешно със сета.

2-1 Два лесни гейма за сервиращите и първата почивка идва без пробиви до момента.

3-1 Пробив, Донев! При 30-40 българинът стигна до първия си брейкбол от откриващия гейм на мача насам. Този път обаче издържа при последвалото много дълго разиграване и повежда в резултата на сета!

4-1 Пробивът е затвърден! Уверен и безгрешен тенис на българина му носи вече солидна преднина от три гейма.

5-1 Пробив, Донев! Грешките на италианеца зачестиха, а Донев се възползва по най-добрия начин със стабилната си игра, което му носи отлична позиция за спечелване на сета.

6-1 Сет за Донев! Нов отличен гейм за българина, който стига до първия си спечелен сет на ниво АТР!

Трети сет:

1-1 Бързи геймове за сервиращите за старт на решителната част.

2-1 Орнаго като че ли повиши нивото си като играе малко по-сигурно.

1-3 Пробив, Орнаго! Именно споменатата малко по-сигурна игра бе в основата на гейма, в който италианецът използва грешките на съперника и нанася първия удар в сета.

1-4 Добри стойности на сервис и затвърден пробив в полза на Орнаго.

2-4 Донев спира серията на съперника и запазва шансовете си в мача.

2-5 Орнаго взима подаването си и се доближава на гейм от победата.

2-6 Гейм, сет и мач, Орнаго! Нов пробив след грешки на Донев води до край на двубоя и победа за Орнаго!