Руне спря победната серия на Сонего в класен мач в „Арена Армеец“

Sofia Open, осминафинал

Холгер Руне – Лоренцо Сонего

Холгер Руне успя да обърне Лоренцо Сонего в мач на много високо ниво от втория кръг на Sofia Open. Италианецът бе в серия от 6 поредни победи след титлата в Метц миналата седмица, а след 13-ия последователен сет успехът изглеждаше много близо. Руне обаче изигра изключителен мач на сервис и съумя да спечели следващите два сета за крайното 6-7(1), 6-4, 6-3.

По този начин 19-годишният датчанинът за първи път в кариерата си достига до четъртфинал на ниво АТР в две последователни седмици. Той напълно заслужи успеха си след един от най-добрите си мачове на хард през годината. В целия мач той даде само един брейкбол на съперника и доминираше с началния си удар. Скандинавецът завърши с 85% спечелени точки на първи и 71% на втори сервис.

В същото време той бе търпелив и съумя и във втория, и в третия сет да изчака възможностите си за пробив, а и най-важното – да ги използва.

В началото на мача Сонего бе този, който печелеше малко по-лесно подаванията си, но това бързо се промени. Във втората половина на сета Руне вече имаше, макар и минимално, игрово предимство. То обаче не повлия на тайбрека, в който италианецът бе безпогрешен.

За Руне позитивното бе, че той по никакъв начин не се разколеба от загубената първа част и във втория сет заигра още по-стабилно на сервис. В целия сет той загуби само 3 точки на сервис. При 4-5 Сонего изигра колеблив гейм и датчанинът се възползва, за да прати мача в трета част.

В нея ситуацията на корта се запази – лесни сервис геймове за Руне и колебания в края на сета за италианеца. Пробивът за 5-3 бе напълно достатъчен, след което тийнейджърът сложи край на мача с гейм на 0.

На четвъртфинал негов съперник ще бъде Иля Ивашка, който вчера отстрани шампиона от 2017-а Григор Димитров.

Участвай в играта ни за смартчасовник Galaxy Watch5. Повече подробности в Instagram на Тенискафе.