Щруф и Башич ще се борят за място в основната схема на Sofia Open

Sofia Open, квалификации, първи кръг
Мирза Башич – Алексей Ватутин 7-5 6-1

Шампионът от 2018 година Мирза Башич започна участието си на тазгодишното издание на турнира с убедителна победа. Нуждаеше се само от час и 10 минути, за да елиминира Алексей Ватутин със 7-5 6-1.

Мачът можеше да бъде разделен на два съвсем различни периода. Ватутин започна по-силно и дори имаше сетбол при 5-3, но след това изгуби изцяло контрол над срещата.

Босненецът влезе в серия от десет поредни спечелени гейма и интригата приключи. Опонентът му все пак успя да се разпише в заключителните моменти на втория сет, но нямаше сили за повече.

Междувременно друго от по-големите имена в квалификациите, Ян-Ленард Щруф, също нямаше проблеми в откриващия си сблъсък – успех с 6-3 6-2 над Азиз Дугаз.

Германецът, който в момента е №132, но е бивш №29, загуби първата си точка на първи сервис във втория гейм на втория сет. Дотогава той бе с перфектен баланс – 17 от 17. До края мача не загуби втора.

В следващия кръг двамата ще играят помежду си.