Тийм достигна рекордно класиране в кариерата си на Уимбълдън. Раонич спря Южни

Wimbledon, II кръг
Доминик Тийм – Жил Симон 5-7 6-4 6-2 6-4

Доминик Тийм за първи път в кариерата си се класира за III кръг на Уимбълдън, след като отстрани с 5-7 6-4 6-2 6-4 Жил Симон за близо 3 часа игра.

В първите три гейма световният №8 изпусна общо 7 брейкбола, а французинът проби от първата си възможност за 3-1. Жил не удържа дълго преднината си и рибрейкът бе налице в седмия гейм – 4-3.

Жил си осигури поне тайбрек с гейм на нула за 6-5, до какъвто не се стигна, след като австриецът изостана 0-40 и спаси само единия сетбол – 5-7.

36-ият в света имаше проблеми и в началото на втория сет, а в петия гейм допусна брейк. Тийм затвърди за 4-2 и можеше да затвори частта от посрещане в деветия гейм, в който пропиля сетбол, но все пак довърши всичко на свой сервис – 6-4.

Третият сет мина изцяло под доминацията на Тийм, който с брейкове в третия и седмия гейм не остави шансове на съперника си, а накрая затвори частта 6-2.

Симон удържа до петия гейм на четвъртия сет, но след като сдаде подаването си за 2-3, не намери начин за противодействие. При 5-4 Тийм сервираше за победа и класиране за първи път в кариерата си за трети кръг на Уимбълдън, като се справи със задачата – 6-4.

Междувременно Милош Раонич победи Михаил Южни с 3-6 7-6(7) 6-4 7-5, Александър Зверев отстрани Франсис Тиафо 6-3 6-4 6-2.

Ако искате да се насладите на първокачествен тенис с марката Уимбълдън и първокачествена храна, то препоръчваме SASA Radisson (срещу Народното Събрание), където по време на Уимбълдън на всички телевизори ще се излъчват мачовете от тенис турнира.