Каролина Плишкова преклони глава пред неудържимата Рибарикова. Мугуруса е в III кръг

Wimbledon, II кръг
Каролина Плишкова – Магдалена Рибарикова 6-3 5-7 2-6.

Считаната за една от фаворитките за титлата Каролина Плишкова отпадна във II кръг на Уимбълдън от световната №87 Магдалена Рибарикова с 6-3 5-7 2-6. Чешката тенисистка успя да поведе в мача, но опонентката й не спря да се бори за всяка топка, а след като изравни сетовете, в третата част бе направо неудържима.

Победителката се завърна след 7-месечно отсъствие, в което дори обмисляше да сложи край на кариерата си. Успехът й обаче не е изненадващ, тъй като в последните си 16 мача на трева има 15 победи.

Световната №3 откри резултата с рутитен сервис гейм, а в маратонска следваща част пропусна 4 брейкбола – 1-1.

На корта настана спокойствие преди при 30-30 в осмия гейм чехкинята да не стигна до брейкбол с отличен бекхенд уинър. В следващото разиграване Плишкова бе достатъчно настоятелна и грешката от отсрещната страна на мрежата не закъсня – 5-3.

В последния гейм от сета фаворитката не отпусна точка и имаше пълното право да започне след подновяването на играта със самочувствие.

Двубоят се развиваше по идеален за Плишкова начин. Тя пропусна брейкбол в третия гейм, но в петия взе подаването на опонентката си за 3-2.

Отговорът на Рибарикова бе моментален, а рибрейкът й даде увереност, че може да мисли за нещо повече от достойна загуба. Магдалена си осигури поне тайбрек с подаване на нула, а в следващия гейм изпусна сетбол – дюс. Непредизвикана грешка на Плишкова от форхенд обаче донесе нов шанс за Рибарикова и тя го материализира – 7-5.

Сценарият за световната №3 можеше да стане катастрофален, след като изостана 1-3, но Каролина върна брейк за 2-3.

Рибарикова обаче нямаше никакво намерение да намалява оборотите и реализира нов брейк, а при 30-30 в седмия гейм се отчете с най-добрата точка в мача, пласирайки форхенд пасинг шот от движение. 87-ата в света не успя да материализира геймбола, но стигна до нов, с който се справи – 5-2.

В следващия гейм Рибарикова стигна до мачбол, който реализира с неспасяем бекхенд уинър по диагонала от дъното на корта – 6-2.

Напред продължава Гарбине Мугуруса, която победи Янина Викмайер с 6-2 6-4, отпадна Кристина Младенович след 6-2 4-6 4-6 срешу Алисън Риск. След тежка контузия и отказване при 6-4 6-7(4) срещу Сорана Кърстя надпреварата напусна Бетани Матек-Сандс.

Ако искате да се насладите на първокачествен тенис с марката Уимбълдън и първокачествена храна, то препоръчваме SASA Radisson (срещу Народното Събрание), където по време на Уимбълдън на всички телевизори ще се излъчват мачовете от тенис турнира.