Тийм е във втория кръг на US Open, Мунар се оттегли с травма

US Open, първи кръг

Хауме Мунар – Доминик Тийм 6-7, 3-6

Един от големите фаворити за титлата на US Open, Доминик Тийм, се класира за втория кръг на турнира след победа над Хауме Мунар. Мачът приключи по-рано от очакваното, тъй като испанецът се оттегли заради травма след края на втория сет.

Мунар успя да поведе на два пъти в началото на мача, но след това Тийм стигна до пробив и излезе напред с 4-2. Двамата си размениха по още един гейм, преди Мунар да регистрира своя първи пробив в мача и да направи резултата 5-5. След това испанецът записа гейм на нула и Тийм бе изправен до стената, но световният номер 3 веднага върна жеста. Така се стигна до тайбрек, който австриецът спечели много драматично с 8-6.

Тийм започна много уверено втория сет и поведе с 2-0, но след това внезапно свали темпото и позволи на Мунар да изравни резултата. След като си размениха по още един гейм австриецът реализира решаващ пробив, който му донесе успеха в сета с 6-3.

След края на сета Мунар поиска медицинско прекъсване, след което стана ясно, че испанецът няма да може да доиграе мача. Така Тийм намери място във втория кръг, където ще се изправи срещу индиеца Сумит Нагал.