Тийм и Гофен ще спорят за място на 1/4-финалите на Australian Open

Australian Open, III кръг

Доминик Тийм – Беноа Пер 6-1 4-6 6-4 6-4

Давид Гофен – Иво Карлович 6-3 6-2 6-4

Доминик Тийм победи Беноа Пер с 6-1 4-6 6-4 6-4 в осминафинален мач на Australian Open за 2 часа и 23 минути игра. Австриецът показа превъзходен тенис на моменти, бе агресивен и достатъчно ефективен на корта. Разбира се, срещна и трудности, но в напрегнатите ситуации бе на висота.

Двойна грешка при 30-30 във втория гейм осигури първи шанс за пробив на световният №8 и се възползва по възможно най-добрия начин. Така натрупа увереност от самото начало, което му помогна до края на сета.

В четвъртия гейм французинът почна да редува асове с двойни грешки, а колебливата му игра не остана ненаказан – 0-4. Така частта се превърна в протоколна – 6-1.

Тийм трябваше да спасява три брейкбола в първия си срвис гейм след почивката, но намери началния си удар, когато най-мого му трябваше. Сценарият се повтори в четвъртия гейм, когато Пер изпусна нова порция от точки за пробив – 2-2.

Последваха няколко спокойни гейма, но в десетия австрийският тенисист направи двойна грешка, а после сбърка форхенд на сетбола – 4-6.

Най-равностоен бе третият сет, в който и двамата играха на високо ниво. До 2-2 си размениха про пробив, а после пропуснаха нови шансове да си осигурят комфортна преднина. В деветия гейм Доминик си осигури скрит сетбол с бекхенд уинър, а после показа агресия и проби след хубаво воле – 5-4. В заключителната част нямаше място за драма и Тийм отново бе напред в резултата – 6-4.

Четвъртият сет бе истински фестивал на пробивите, в който двата взети сервис гейма на Тийм му донесоха победата – 6-4.

На осминафинал победителят ще се изправи срещу Давид Гофен, който спря Иво Карлович в последователни сетове 6-3 6-2 6-4.