Тийм записа победа №21 за сезона и си уреди първи мач с Цонга

BNP Paribas Open
Доминик Тийм – Джак Сок 7-5 6-7(5) 6-1

Великолепното представяне на Доминик Тийм през сезона продължава. Поставеният под №11 в основната схема австриец се класира за осминафиналите в Индиън Уелс след трисетова победа над представителя на домакините Джак Сок със 7-5 6-7(5) 6-1.

Мачът продължи 2 часа и 14 минути, в които 22-годишният австриец спечели 72% от точките си на първи сервис и отрази 4 от 7 точки за пробив, които имаше американецът. Победата бе 21-а за Тийм през сезона, което го нарежда на първо място по този показател в тура.

За Доминик предстои ново изпитание срещу опитния Джо-Вилфрид Цонга, който елиминира 31-ия в схемата Сам Куери с 6-3 6-4 за час и 14 минути. По този начин французинът покачи баланса си на 4-1 победи срещу този съперник.

Цонга направи 6 аса и спечели впечатляващите 87% от точките си на първи сервис. Той не бе изправен пред нито един брейкбол и не остави съмнения в превъзходството си.

Цонга и Тийм никога не са се срещали преди, а двубоят със сигурност ще предизвика голям интерес. Срещата е последна в програмата на централния корт и ще започне в петък около 6:00 ч. наше време. Според букмейкърите шансовете на двамата за победа са равни.