Три мача от 23 февруари, които не бива да пропускате

Краят на седмицата наближава и мачовете стават все по-малко, но за сметка на това все по-качествени. В четвъртък вниманието на българските фенове ще е насочено към Григор Димитров, който ще търси първата си победа на ATP 250 турнира в Марсилия. Това обаче не е единственият мач, на който ще обърнем внимание. Вижте кои са трите двубоя от днешния ден, които не бива да пропускате.

Григор Димитров – Хайс Брауер (трети мач на централния корт в Марсилия, не преди 16:00)

Григор Димитров пристигна в чудесна форма в Марсилия и в търсене на още един силен резултат преди Индиън Уелс. Българинът игра полуфинал в Ротердам, което му помогна да се завърне в Топ 25 на ранглистата, като междувременно записа първи успех през годината над играч от челната десетка. В Марсилия обаче нещата не са толкова позитивни за първата ни ракета. Той не записа нито една победа в досегашните си две участия, като отстъпи пред Жил Симон и Дмитри Турсунов.

От своя страна световният №116 Брауер се превърна в голямата сензация в Ротердам, достигайки до втория си ATP четвъртфинал. Нидерландецът премина през квалификациите в Марсилия, след което елиминира Елиас Имер, като по този начин все още няма загуба в началния кръг на основна схема на ATP турнир (4-0). Полученият за турнира в Ротердам „уайлд кард“ до момента се оказва повратната точка в сезона на Брауер, който преди това спечели едва един от шестте си мача на ниво ATP и Чалънджър.

До момента Димитров и Брауер не са играли един срещу друг.

Джесика Пегула – Каролина Мухова (четвърти мач на централния корт в Дубай, не преди 17:30)

Джесика Пегула достигна до петия си пореден WTA 1000 четвъртфинал на хард, но не без проблеми. Американката загуби сет срещу Виктория Томова във втори кръг, след което инкасира три пробива срещу Ана Богдан, преди все пак да се наложи с 6-4, 6-3. Родената в Бъфало тенисистка обаче записа най-силното си начало на сезон и вече има 13 победи, докато през досегашната ѝ най-успешна кампания – 2022, тази бройка стана факт едва през месец май.

От своя страна Каролина Мухова записа изненадваща, но заслужена победа над Белинда Бенчич, надделявайки за по-малко от час и половина над тенисистката с най-много победи от началото на годината. Това бе нейният седми успех над тенисистка от Топ 10 (7-10) и първи от Ролан Гарос насам. Чехкинята ще играе на третия си четвъртфинал след завръщането си от контузия през март миналата година, а евентуален полуфинал ще бъде първи за нея от Australian Open 2021 насам.

До момента Пегула и Мухова не са играли една срещу друга.

Анди Мъри – Александър Мюлер (втори мач на централния корт в Доха, не преди 15:00)

Анди Мъри определено стигна до четвъртфинала в Доха по трудния начин. Британецът прекара на корта общо почти 6 часа в последните си два мача, като в първи кръг спаси три мачбола срещу Лоренцо Сонего, а впоследствие елиминира четвъртия поставен Александър Зверев след нова трисетова драма. Статистиката дава на Мъри сериозни основания за оптимизъм – той няма загуба в нито един от четирите си четвъртфинала в Доха, а в два от тези случаи спечели титлата.

Пътят на Александър Мюлер в Катар също не бе никак лесен. Той изоставаше със сет и пробив и в двата си мача в квалификациите, след което елиминира в три сета шампиона за 2021 г. Николоз Басилашвили, а на осминафинала отстрани Ботик Ван де Зандсхулп. За световния №170 това е дебютен четвъртфинал в Тура, а при евентуален успех над Мъри французинът ще регистрира рекорден ранкинг следващата седмица.

До момента Мъри и Мюлер не са играли един срещу друг.