Троицки е във втори кръг на Sofia Open след 50 минути на корта в „Арена Армеец“

Sofia Open, първи кръг

Виктор Троицки – Джем Илкел 6-3 6-2

Миналогодишният финалист Виктор Троицки прекара 50 минути на корта срещу участващия с „уайлд кард“ Джем Илкел при успеха си с 6-3 6-2. В следващия кръг победителят ще играе с Робин Хаасе, който надделя над Димитър Кузманов.

Още на първата изиграна точка сърбинът потърси изненадата със сервис воле, но пласира удар в аут. После доигра частта предимно със солидна игра от основната линия и поведе. Във втория гейм световният №37 опита да постави под напрежение турчина, но в ключовите моменти опитваше печеливши удари от форхенд, които не му донесоха необходимия резултат – 1-1.

След експресно взето подаване Троицки стигна до първи брейкбол в четвъртия гейм, но хубав начален удар на Илкел го спаси – дюс. На следващата точка сърбинът излезе на мрежата, а пасинг шотът на съперника му не намери очертанията на корта. Вече на втората точка за пробив Виктор взе подаването на съперника си – 3-1.

Класата на финалиста от миналата година личеше във всяко негово отиграване, но и Илкел не се свенеше да търси линиите и така да се държи в мача. По-трудно обаче намираше решение, когато съперникът му атакува мрежата заради габаритите на Троицки и умелото му покриване на корта.

При 5-3 Виктор сервираше за сета и дръпна 40-15, след което вкара безпощаден сервис, на който опонентът му не успя да реагира.

Веднага след почивката Илкел изостана 0-40. Игра на втори сервис на първия брейкбол, което позволи инициативата да вземе опонентът му, и пласира бекхенд в аут, правейки задачата си изключително сложна.

В следващите части Троицки заложи предимно на разигравания от основната линия, защото без да полага кой знае какви усиля Илкел пропускаше – 3-1. Участващият с „уайлд кард“ тенисист изостана 0-30 в петия гей, но с два безответни аса изравни. Непостоянството му обаче изигра важна роля и вторият брейк бе налице – 4-1.

В осмия гейм сърбинът сервираше за мача. При 30-30 вкара отличен сервис и си осигури мачбол, който реализира – 6-2.