Цонга достигна III кръг. Мюлер спря Росол в класика със 169 уинъра

Wimbledon, II кръг
Джо-Вилфрид Цонга – Симоне Болели 6-1 7-5 6-2

Поставеният под №12 в основната схема на Уимбълдън Джо-Вилфрид Цонга продължава към III кръг в надпреварата след успех в последователни сетове 6-1 7-5 6-2 над световния №312 Симоне Болели.

Италианският тенисист трябваше да отразява брейкбол още в първия си сервис гейм, като се справи със задачата, но големите предизвикателства за него тепърва предстояха.

В четвъртия гейм френският тенисист поведе 40-0 от посрещане и на третия брейкбол пласира форхенд уинър за 3-1, а в следващата част успешно затвърди. Болели така и не намери вариант за противодействие до края и не прибави нищо към сметката си – 1-6.

Цона загуби фокус след подновяването на играта и след пропусната възможност за ранен брейк, трябваше да отразява два брейкбола в шестия гейм – 3-3. Намиращият се 302 позиции зад него в ранглистата пък извади седмия и деветия гейм, в които отрази по брейкбол, но в единадесетия не удържа и изостана 0-40 и още на първата опасност сбърка форхенд.

Французинът сервираше за сета и не остави надежди на опонента си 7-5.

Болели трябваше да прави чудеса от храброст в първите си два сервис гейма от третия сет, но препятствието пред него изглеждаше все по-непреодолимо, а италианецът рухна  петия гейм за 2-3. При 30-30 в следващата част Цонга бе неточен от бекхенд, но опонентът му не се възползва от шанса за рибрейк, а после пропиля и нова възможност 2-4, с което и надеждите му приключиха.

Изявеният фаворит бързо довърши мача и се класира за трети кръг – 6-2.

В интригуващ 217-минутен мач, в който двамата тенисисти се отчетоха общо със 169 уинъра, Жил Мюлер спря в три сета Лукаш Росол 7-5 6-7(7) 4-6 6-3 9-7. Сам Куери победи Николоз Басилашвили 6-4 4-6 6-3 6-3, Паоло Лоренци доигра мача с Орасио Себайос 7-6(3) 4-6 7-6(8) 7-5, Аляж Бедене победи Дамир Джумхур 6-3 3-6 6-3 6-3, а Роберто Баутиста Агут отстрани Петер Гойовчик 6-2 6-1 3-6 6-3.

Ако искате да се насладите на първокачествен тенис с марката Уимбълдън и първокачествена храна, то препоръчваме SASA Radisson (срещу Народното Събрание), където по време на Уимбълдън на всички телевизори ще се излъчват мачовете от тенис турнира.