Уимбълдън подари 26 хиляди кутии с ягоди на медиците във Великобритания

Уимбълдън подари 26 хиляди кутии с ягоди на медиците във Великобритания

Медиците от NHS във Великобритания най-вероятно са сред малкото, доволни от това, че Уимбълдън няма да се проведе тази година. От All England Club подариха на организацията над 26 хиляди малки кутии ягоди, които иначе щяха да се използват по време на надпреварата.

Ягодите със сметана са неделима част от традициите в All England Club вече близо 140 години и са един от символите на турнира. Заради коронавирус епидемията обаче тази година „мейджърът“ на трева няма да се проведе и закупените плодове се използваха, за да се изкаже благодарност към лекарите, които продължават да се грижат за стотици нови заразени.

„След отмяната на турнира се фокусирахме върху това да направим всичко, което можем, за да помогнем на нашето локално общество, което се сблъсква с трудностите, предизвикани от коронавирус кризата,“ каза Ричард Люис – изпълнителен директор в клуба.

„Екипът ни беше мотивиран да помогне с каквото може в този тежък период и сме благодарни на всички, които доброволстваха, за да помогнат за чистенето на ягодите.“

„Искаме още веднъж да благодарим на Food & Drink в Уимбълдън, нашият кетъринг партньор, и City Harvest, нашият дистрибутор, тъй като работихме с тях, за да изиграем малка роля в помощта към обществото през кризата.“

wimbledon

Защо точно ягодите са сред символите на Уимбълдън?

Истината е, че няма конкретна причина. Просто всеки път, когато събитието се е провеждало, им е бил сезонът. А и още по времето на Викторианската епоха се е считало за изискано да се консумира именно плода на растението от семейство Розоцветни, който години по-късно гали вкусовите рецептори на зрителите по трибуните.

Легендата гласи, че Томас Уолси, който е бил влиятелен английски държавник и кардинал на Римокатолическата църква, първи измислил комбинацията ягоди със сметана. Специалният крем бил „диета“ на селяните, докато червеният плод се консумирал само от заможните, а комбинацията била символичната  възможност беди и богати да се съберат.

Десертът за първи път е поднесен на зрители през 1877 г., когато 200 човека изгледали финала, където Спенсър Гор се превърнал в първия шампион на турнира. От тогава насам са се консумирали тонове ягоди, като към днешни дни средно се изяждат по 28,000 килограма за двете седмици, в които Уимбълдън се провежда. Продават се в купички по 10, като една такава струва около 4 паунда.


В партньорство с Булевард България
Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта. Модераторите не коментират причините за изтриване на постове и други модераторски намеси.
Copyright © 2020 TennisKafe.com, Тенискафе ООД, Стара Планина 3, Управител: Асен Григоров. Всички права запазени.
Created by WPH