Уинстън-Сейлъм: Куери отпадна, Кареньо Буста с две победи за деня

Сам Куери отпадна изненадващо от турнира в Уинстън-Сейлъм, след като пропиля четири брейкбола в третата част срещу Таро Даниел и загуби в тайбрек. Японецът стигна до успех с 3-6 7-5 7-6(3) след два часа и двадесет минути на корта.

По-късно през деня Даниел се изправи срещу Доминик Койфер и го победи със 7-6(4) 7-6(3), за да си осигури сблсъсък с Николас Яри на четвъртфиналите

Вторият в схемата Пабло Кареньо Буста също трябваше да играе два мача за деня, като също успя да постигне две победи.

Испанецът имаше проблеми срещу 385-ия Франко Скугор и трябваше да се бори почти два часа и половина за успеха с 6-3 6-7(3) 6-3, но бе по-убедителен срещу Петер Гойовчик, записвайки чиста победа – 6-2 7-6(5).

На четвъртфиналите го очаква любопитен мач, тъй като ще се изправи срещу Хьон Чунг, който елиминира Матео Беретини с 6-3 3-6 6-3.

Кайл Едмънд се справи с Роберто Карбайес Баена със 7-5 7-5 и ще играе със Стийв Джонсън, който пък преодоля Хауме Мунар с 6-4 6-4.

Последният четвъртфинал е между Даниил Медведев и Райън Харисън.