Успешно завръщане за Джокович на сингъл

Japan Open, втори кръг
Новак Джокович – Алексей Попирин 6-4 6-2

Новак Джокович направи успешно завръщане на сингъл и дебют на Rakuten Japan Open Tennis Championships. Световният №1 започна с победа участието си на АТР500 турнира в Токио с победа 6-4 6-2 над Алексей Попирин. В следващия си мач Ноле се изправя срещу Го Соеда.

Световният №1 изигра няколко маратонски гейма на старта, като едновременно притискаше опонента си от ретур, но имаше проблеми в собствените си подавания. В седмия гейм стигна и до първия си брейкбол в мача, но не го реализира. В крайна сметка в деветия Попирин, който е един от талантите в академията на Патрик Муратоглу, се пречупи. Така при 5-4 Новак сервираше за сета и успя.

След почивката Джокович имаше много по-голямо игрово предимство и направи два пробива, като не му се наложи да спасява нито един брейкбол.

В Япония сърбинът изигра първия си официален мач от US Open насам. Заради травма в рамото световният №1 си взе почивка, а на Japan Open се завърна с мач на двойки, в който си партнираше с Филип Крайнович. Силите на сръбските тенисисти стигнаха само за сет срещу Мате Павич и Бруно Соареш, като двамата загубиха с  2-6 6-4 [4-10].

Миналогодишният шампион приключи участието си на US Open на 1/8-финалите в мач срещу Стан Вавринка, след като изостана 4-6 5-7 1-2 и се отказа заради контузия. Сърбинът, който има проблеми с рамото още от началото на турнира, отпадна преди 1/4-финалите за първи път от 2006 година насам. До последно не бе ясно дали Новак ще играе в Токио, но той неколкократно изрази желанието си за първи път в своята кариера да пристигне в японската столица.