Вашингтон: Сок ще играе с Надал, успешен старт за Нишикори

Джак Сок ще бъде първият съперник на Рафаел Надал на АТР 500 турнира във Вашингтон. Американецът стигна до успеха в първи кръг след отказване заради контузия в десния крак на съперника му Йошихито Нишиока. Японецът спечели първия сет след 7-3 в тайбрека, а във втория Сок водеше с 4-0, преди съперникът му да вземе решение да прекрати участието си.

Бившият шампион от турнира Кей Нишикори стартира участието си с победа 6-4, 6-4 над Сам Куери. Това бе 11-и мач помежду им, като японецът стигна до седма победа.

Нишикори нямаше много време за аклиматизация след пристигането си от Токио, където достигна до четвъртфинал, но това не му попречи да стигне до успеха след 86 минути на корта.

„Играли сме много помежду си. Не е лесно да играеш срещу Сам. Той има страхотен сервис, но аз играх добре на ретур и съм доволен от играта си днес.“

Нишикори първи трябваше да спасява точки за пробив при 2-3 в първия сет, но оттам насетне контролираше мача.

„Бях много уморен, идвайки от Япония и не бях сигурен, дали съм готов да изляза на корта, но играх добър тенис. Първият мач не е лесен, не очаквах да съм на 100%, но се надявам да продължа така.“ Бившият №4 ще играе във втори кръг с деветия в схемата Александър Бублик.

В повторение на финала от АТР турнира в Нюпорт, Дженсън Бруксби взе реванш от Кевин Андерсън, побеждавайки го със 7-6(4), 6-3.