Виена ликува след фантастичен обрат на Тийм срещу Беретини

Erste Bank Open, полуфинал
Доминик Тийм – Матео Беретини 3-6 7-5 6-3

Доминик Тийм излезе победител в един от най-висококачествените мачове през тази седмица и се класира за първия си финал във Виена. Представителят на домакините трябваше да обръща Матео Беретини на Erste Bank Open, но съумя да го стори и триумфира след 3-6 7-5 6-3.

Битката между двамата продължи над два часа и половина, като няколко точки решиха изхода на двубоя. За щастие на скандиращите фенове в залата, победителят бе световният №5.

Сблъсъкът обаче не започна особено добре за топ поставения, който бе пробит още в третия гейм. Беретини стоеше много добре в разиграванията и бе значително по-опасен от посрещане въпреки високият процент на вкаран първи сервис на своя опонент.

Berrettini

Тийм успя да изравни при 3-3, но италианецът спечели три поредни гейма до края на сета и поведе с 6-3.

Матео задържа доброто представяне и във втората част, но австриецът също заигра по-агресивно и силите се изравниха. Този път Беретини се оказа в ролята на догонващ и макар да изравни за 4-4, бе пробит отново, за да се реши всичко в трети сет.

В него всичките шест възможности за пробив бяха в полза на петия в света, но все пак съперникът му имаше своите шансове. Световният №11 се спаси при 1-1 и 30-40, а след като допусна пробив при 3-3, стигна до аванс от 30-0 от посрещане. Не успя да се възползва и срещата приключи още в следващия гейм.

На финала Тийм ще срещне Диего Шварцман, който ще опита да спечели втората си титла на твърди кортове за сезона. Аржентинецът надигра Гаел Монфис убедително за малко повече от час – 6-3 6-2.