За първи път от януари 2018: Беноа Пер с два поредни четвъртфинала

Swiss Open Gstaad, втори кръг

Беноа Пер – Талон Хрикспор 6-4 и отказване

За първи път от януари 2018-а Беноа Пер достигна до четвъртфинали на два последователни турнира, в които взима участие. След като през миналата седмица в Хамбург французинът постигна две поредни победи за първи път от януари 2020-а, през тази световният №49 продължава с прогреса си, достигайки до топ 8 на надпреварата в Гщаад.

След успеха си над Йозеф Ковалик в първи кръг днес Пер записа още една победа след само един сет срещу Талон Хрикспор. Първата част на мача завърши 6-4 за французина, след което ракета №1 на Нидерландия се отказа заради контузия в левия крак, която получи в хода на сета.

В изиграния сет двамата бяха безапелационни на сервис като Хрикспор бе загубил само една точка в първите си четири сервис гейма, но при 4-5 допусна единствения пробив, а след само едно разиграване във втората част прецени, че не може да продължи участието си.

Така бе оформен много интересен четвъртфинал между Пер и третия в схемата Каспър Рууд, който по-рано през деня победи с 6-4, 7-6(5) Денис Новак.

В най-драматичния мач в четвъртък Микаел Имер отстрани №8 Фелисиано Лопес след 6-7(6), 7-6(7), 6-4 в двубой, продължил 2 часа и 25 минути. Шведът очаква в следващия кръг чешкия квалификант Вит Копжива, отстранил сензационно поставения под №1 Денис Шаповалов.

В долната половина оформените в сряда четвъртфинали ще противопоставят Юго Гастон – Кристиан Гарин и Ласло Джере – Артур Риндеркнеш.