Зверев не срещна проблеми с Хуркач за полуфинал с Джокович

Nitto ATP Finals, групова фаза
Александър Зверев – Хуберт Хуркач 6-4, 6-2

Александър Зверев е вторият полуфиналист от „червената група“ на АТР Финалите. Германецът си гарантира място в топ 4 на турнира, след като в последния си двубой от групата се справи с 6-4, 6-2 с Хуберт Хуркач.

Полякът определено не бе на познатото си ниво и регистрира трето поражение в дебюта си в турнира. Световният №3 се възползва максимално от това и достигна до успеха след два ранни пробива в първия сет и още един в края на втората част.

Германецът загуби едва 5 точки на първи сервис като началният му удар работеше отлично. В хода на мача той постигна 11 аса и не направи нито една двойна грешка като не даде нито един шанс за пробив на съперника си. 11 аса и 0 двойни грешки имаше и за Хуркач, но 9-ият в ранглистата беше колеблив и на първи (62%), и на втори (41%) сервис.

По този начин Зверев завършва групата с две победи (над Беретини и Хуркач) и загуба от Медведев. Второто място означава, че на полуфинал в събота той ще срещне първия в „зелената група“ Новак Джокович.

Мачът тази вечер между Даниил Медведев и Яник Синер се превръща в протоколен по отношение на класирането в групата. Италианецът щеше да запази шансове за класиране, ако Зверев бе загубил.

Още началото на мача обаче ни показа, че това е малко вероятно. Роденият в Хамбург стартира с четири поредни гейма, в които загуби едва две точки. Сетът можеше да завърши още в седмия гейм, но все пак Хуркач спаси сетбол и взе подаването си преди Зверев да довърши започнатото на свой сервис за 6-2.

Във втората част дебютантът в турнира повиши нивото и спечели убедително първите си три сервис гейма преди да отрази брейкбол за 4-3. Това обаче се оказа последен гейм за него в мача. Зверев проби за 5-4, след което реализира първия си мачбол, завършвайки срещата с 22 уинъра и само 8 непредизвикани грешки.