Зверев записа победа №100 на ниво Мастърс в кариерата си

Italian Open, осминафинал
Александър Зверев – Алекс де Минор 6-3 7-6(5)

Александър Зверев продължава да се представя силно в сезона на клей. Третият в света се наложи над Алекс де Минор с 6-3 7-6(5) в Рим и вече е четвъртфиналист.

За него това бе победа №100 на ниво Мастърс, а за съперника му – 18-а поредна загуба от представител на топ 5.

Още от началото на мача стана ясно, че многото натрупани мачове за последните седмици, не може да става и дума за умора при Саша. Поведе с 3-0 само за осем минути, като загуби общо три точки в откриващите геймове.

Авансът му се увеличи на два брейка и бе достатъчен за спечелване на първия сет с 6-3, но постепенно мачът стана далеч по-оспорван. Въпреки това световният №3 обичайно се представя силно, когато спечели откриващата част – до днес бе в серия от 19 поредни победи при такъв сценарий.

Нов ранен пробив изведе Зверев още по-близо до успеха а при 6-5 имаше и възможност да сервира за победата. В този момент обаче германецът загуби концентрация и бе наказан от Де Минор – стигна се до тайбрек.

В него Саша отново поведе с 3-1 и отново бе изравнен в последния момент, но при мачбола си при 6-5 успя отново да пречупи съпротивата на австралиеца.

В следващия кръг Зверев ще се изправи срещу Кристиан Гарин или Марин Чилич.