Циципас обърна Хачанов за четвърти пореден четвъртфинал в Тура

Italian Open, осминафинал
Стефанос Циципас -Карен Хачанов 4-6 6-0 6-3

Стефанос Циципас и Карен Хачанов изиграха мач, който се разделяше на две коренно различни части. В крайна сметка обаче гъркът триумфира и се класира за четвъртфиналите в Рим след 4-6 6-0 6-3.

Началото бе значително по-добро за Хачанов, който играеше на високо ниво, докато съперникът му често грешеше и търсеше ритъма си на корта.

Още с първия гейм на втория сет обаче ситуацията коренно се промени. Стефанос започна да вкарва много добри ретури на първия сервис на съперника си и намали значително неточностите, докато Карен се срина напълно.

Дори почти да успя да подари едно от подаванията си на своя опонент, Циципас се нуждаеше само от половин час, за да изравни резултата в мача.

Решаващата част продължи по същия начин до 3-0, когато руснакът успя отново да направи събитията на корта по-интригуващи за зрителите. Световният №5 обаче се справяше отлично на начален удар до края на срещата и не допусна нов обрат.

В следващия кръг Стефанос ще се изправи срещу Яник Синер или Филип Краинович.

Това ще бъде четвърти пореден четвъртфинал за Циципас от началото на сезона на клей. Той спечели титлата в Монте Карло, отстъпи на Карлос Алкарас именно на този етап в Барселона и загуби от Зверев на полуфиналите в Мадрид.