Адриан Андреев отстъпи пред датчанин на полуфинала в Мелия

ITF M15, Мелия (Испания), полуфинал

Холгер Руне – Адриан Андреев 7-6(6), 6-1

Адриан Андреев отстъпи пред датчанина Холгер Руне на полуфиналите на турнира на ITF в испанския град Мелия. Българинът изигра много добър турнир, като преди днешния мач нямаше загубен сет в надпреварата, но за съжаление на успя да стигне до мача за трофея.

Първият гейм в мача бе сепчелен от Руне, а във втория Андреев пропусна геймпойнт, като впоследствие датчанинът отново надделя и удвои преднината си. Андреев намали резултата след гейм на нула, но след това Руне стигна до нов пробив и поведе с 4-1.

Българинът обаче вдигна значително темпото и осшъществи зрелищен обрат, повеждайки с 5-4, като междувременно записа още един гейм на нула. Руне успя да изравни геймовете, след което стигна до точка за пробив, която бе спасена от Андреев. Българинът също пропусна възможност за спечелването на гейма, но беше безгрешен при втория открил се пред него шанс и отново излезе напред в резултата при 6-5.

В следващия гейм Руне даде само една точка на родния тенисист и така се стигна до тайбрек. В него Андреев на два пъти се оказа догонващ, но след това реализира пробив и поведе с 3-2. Руне възстанови равенството, но българинът отново проби за 5-3. След това обаче Руне спечели три поредни точки и стигна до обрат. Андреев спаси първия сетпойнт, но датчанинът спечели следващите две точки и така спечели драматичния първи сет.

Датчанинът запази добрия си ритъм, започвайки втория сет с гейм на нула, но Андреев не му позволи да се откъсне в резултата и възстанови равенството. Това обаче се оказа последният гейм за българина в мача. До края Руне доминираше изцяло и спечели пет поредни гейма, приключвайки срещата с още един гейм на нула след почти 2 часа игра.