Адриан Андреев отстъпи пред световния №81 в Амерсфорт

Van Mossel KIA Dutch Open, осминафинал

Адриан Андреев – Роберто Карбайес Баена 4-6, 4-6

Адриан Андреев приключи участието си на Чалънджър турнира в Амерсфорт след поражение от втория поставен Роберто Карбайес Баена на осминафинала. Макар да претърпя поражение, българинът в никакъв случай не бива да се срамува от представянето си, тъй като през по-голямата част от мача бе напълно равностоен на световния №81.

Андреев записа три победи в Амерсфорт, след като преодоля квалификациите, за да си заслужи място в основната схема. С достигането до осминафинала в Нидерландия третата ни ракета ще се изкачи с поне две позиции в ранглистата, в която поанстоящем е №343.

И трите аса в мача бяха дело на Андреев, като софиянецът спечели 62% от точките си на първи сервис (21/34). В същото време обаче третата ни ракета реализира само два от деветте си брейкпойнта (29%), докато Карбайес Баена беше безупречен при шансовете си за пробив (4/4).

Двубоят започна зле за Андреев, който допусна ранен пробив след като не спечели точка в първите два гейма. Впоследствие обаче българският тенисист подобри значително представянето си и осъществи обрат, преди неговият опонент да възстанови равенството при 3-3.

В следващите три гейма никой от двамата не спечели подаването си, като по този начин резултатът стана 5-4 в полза на испанеца. Тенденцията бе на път да продължи, но Андреев пропусна два поредни брейкпойнта. Впоследствие българинът спаси два сетбола, но в крайна сметка усилията му се оказаха напразни и Карбайес Баена затвърди пробива за 6-4.

Вторият сет започна с гейм на нула за Андреев, но Карбайес Баена отново успя да пробие пръв и направи резултата 3-1 в своя полза. Третата ни ракета имаше възможност да изравни резултата, след като при 5-4 спаси мачбол и стигна до възможност за пробив, но световният №81 избегна опасността и съхрани разликата от два гейма, оформяйки крайното 6-4, 6-4 след 1 час и 45 минути игра.