Адриан Андреев с втори финал за 2021

M15 Анталия, полуфинал

Адриан Андреев – Сандро Ерат

Адриан Андреев е на втория си финал през сезона. В полуфинален мач на ITF турнира в Анталия българинът постигна успех с 6-1, 5-7, 6-3 над четвъртия в схемата Сандро Ерат (№410).

За първи път от началото на турнира софиянецът загуби сет, но това не го спря по пътя му към нов мач за трофей в турския курорт, където по-рано през сезона спечели втората си ITF титла.

Двубоят срещу швейцареца бе изпълнен с възможности за пробив, но по-високата ефективност на Андреев бе ключова за успеха му. В хода на мача той реализира 6 от 13-те си възможности спрямо 3 от 16 за 30-годишния му съперник. Българинът поддържаше високо ниво на втори сервис, на който печелеше 60% от разиграванията, което му помогна да стигне до успеха след 2 часа и 28 минути игра.

Мачът започна с пробив за Ерат, но до края на сета швейцарецът не взе нито гейм повече. Втората част бе далеч по-равностойна, а след пробив за 4-3 българинът изглеждаше близо до победата. Съперникът му стигна до рибрейк, а с нов пробив за 7-5 вкара мача в решителна трета част.

В нея първите шест гейма преминаха в полза на сервиращите преди Андреев да вдигне нивото и да пробие за 4-3, а мачът завърши с още един пробив в подаването на Ерат.

Така българинът достига до петия си финал в мъжкия тенис като е спечелил последните си два. Достигането до мача за трофея почти сигурно гарантира нова рекордна позиция в ранглистата за него. В момента Андреев е №379, на три позиции от №376, където беше през април.

Негов съперник във финала ще бъде №386 в класацията – 23-годишният австриец Александер Ерлер, който от началото на сезона има една титла и още два загубени финала.