Андреев спаси два мачбола за драматичен обрат на Чалънджъра в Рен

Open Blot Rennes, първи кръг
Адриан Андреев – Максим Жанвие 3-6, 7-6(5), 7-6(1)

Адриан Андреев записа изключително драматична победа в първия кръг на Чалънджър турнира в Рен, който се провежда на хард в зала.

Ракета №3 на България спаси два мачбола в третия сет за крайния успех срещу намиращия се с 37 позиции пред него в ранглистата Максим Жанвие (№294) след 3-6, 7-6(5), 7-6(1).

В рамките на продължилия над 2 часа и половина двубой имаше само един пробив – този в четвъртия гейм на срещата, с който французинът си осигури успеха в първата част.

Във втория сет Андреев отрази единствения брейкбол на съперника си, а в тайбрека минипробив за 6-5 бе ключът към това да докара двубоя до трета част.

На старта ѝ софиянецът стигна до единствената си възможност за пробив в мача, но и в този случай пробив нямаше. Голямата драма настъпи при 4-5, когато Андреев трябваше да отразява два мачбола при 15-40. Той не трепна и съумя да достигне до тайбрек, в който прекърши съперника си – 7-1 точки и победа за българина.

Успехът му гарантира скок с около 10 позиции. Още една победа би означавала ново рекордно класиране и приближаване до дебют в топ 300. За целта по всяка вероятност Андреев ще трябва да победи тенисист от топ 100 в лицето на третия в схемата Уго Грение, който в първи кръг игра с квалификанта Максим Мора (№785).