Андреев спаси мачбол и стигна до основната схема в Сарасота

Sarasota Open, квалификации
Адриан Андреев – Моез Ечарги 4-6, 7-6(0), 6-1

Адриан Андреев постигна забележителен обрат като спаси и мачбол, за да достигне до основната схема на Чалънджъра в Сарасота. На зеления клей във Флорида българинът победи Моез Ечарги (№434) след 4-6, 7-6(0), 6-1 в мач, продължил близо 3 часа.

В първия сет нито един от двамата не успяваше да поеме контрол на сервис и почти всеки гейм минаваше през шансове за пробив. Тунизиецът не успя да сложи край на сета на собствен сервис при 5-3, но го направи гейм по-късно с общо петия пробив в първата част.

Ситуацията стана още по-сложна за Андреев, който изостана с 0-2 във втория сет. Все пак софиянецът реагира с рибрейк. В следващите минути той взимаше подаванията си малко по-лесно, но при 5-6 трябваше да сервира за оставане в мача. Ечарги стигна до мачбол, но световният №416 съумя да се измъкна от трудната ситуация.

Този мачбол изглежда повлия и на двамата по различен начин. Андреев бе великолепен в последвалия тайбрек, в който не даде нито точка на съперника си.

Решителната част започна със сервис гейм на българина, в който той отрази три шанса за пробив на Ечарги. Това се оказа и последният труден момент в мача за него. Много бързо резултатът стана 5-0, а малко след това третият мачбол бе реализиран за крайното 6-1.

Така Андреев намери място в основната схема. Там негов съперник ще бъде бившият №40 Райън Харисън, който в момента е 561-и в класацията на АТР.

Двете победи в квалификациите носят 5 точки на българина за световната ранглиста, които ще го придвижат напред с около 13 позиции и той ще бъде много близо до завръщане в топ 400.