Андреев се справи с френски талант на Чалънджъра в Сарасота

Адриан Андреев победи с 6-3, 6-2 Артур Фис в мач от първия кръг на Чалънджър турнира в Сарасота, който се играе на зелен клей.

Българинът, който е №12 в пресявките, изигра стабилен мач, в който бе по-добър от 17-годишния французин.

През миналата година Фис игра финал на сингъл и спечели титлата на двойки на Ролан Гарос при юношите. През 2022-а той вече натрупа доста победа на ниво Чалънджър, но Андреев не му позволи да достигне до нова.

Българинът изигра отличен мач на сервис като завърши със 72% спечелени точки на първото си подаване и отрази пет от шестте брейкбола на съперника като в същото време проби четири пъти подаването на тийнейджъра.

Андреев първи бе изправен пред трудности, след като отрази три брейкбола в третия гейм на мача. Пробив на 0 за 4-2 обаче даде необходимия аванс, който бе затвърден с още един гейм на 0. Малко по-късно още първият сетбол бе реализиран.

Във втората част двамата си размениха по един пробив в третия и четвъртия гейм, а до края софиянецът спечели четири поредни гейма.

Успехът носи 2 точки за Андреев, който в решителния спор за място в основната схема ще срещне победителя от мача между Ник Хард (№315) и Моез Ечарги (№443).