Андреев загуби от Виясеньор във втория мач за купа „Дейвис“

Андреев загуби от Виясеньор във втория мач за купа "Дейвис"

Купа „Дейвис“, Световна група II, плейоф

Адриан Андреев – Херардо Лопес Виясеньор 6-3, 1-6, 2-6

Адриан Андреев претърпя поражение от 560-ия в световната ранглиста Херардо Лопес Виясеньор във втория мач от плейофния сблъсък между България и Мексико за купа „Дейвис“. Софиянецът спечели първия сет, но след това в играта му настъпи внезапен спад, от който опонентът му се възползва.

Така резултатът между България и Мексико вече е 1-1, след като по-рано днес Димитър Кузманов разгроми втората ракета на „ацтеките“ с 6-1, 6-1.

Мачът започна с гейм за Андреев, но Виясеньор възстанови равенството. В третия гейм българинът трябваше да спасява цели четири точки за пробив на своя опонент, но показа завидно самообладание и си върна водачеството при 2-1.

Впоследствие обаче самият Андреев пропусна брейкпойнт и позволи на Виясеньор да изравни, след което двамата си размениха по един гейм за 3-3. Изглеждаше, че сетът ще бъде доста дълъг и оспорван, но не се случи така. Андреев вдигна значително темпото и в следващите три гейма даде само две точки на първата ракета на Мексико, триумфирайки с 6-3 в откриващия сет.

За съжаление българинът не успя да запази добрия си ритъм и втората част започна с гейм на нула в полза на Виясеньор, след което мексиканецът записа пробив и удвои преднината си. Андреев стигна до брейкпойнт в третия гейм, но не успя да го реализира и неговият опонент поведе с 3-0.

Виясеньор продължи да играе много по-добре и записа два поредни гейма на нула, с което на практика уби интригата в сета. Андреев върна един гейм, но неговият опонент не му позволи да се надява на нещо повече и приключи сета с нов гейм на нула, надделявайки с 6-1.

Мексиканецът доминираше и в заключителния сет и записа ранен пробив, след който поведе с 2-0. Андреев намали изоставането си, а в четвъртия гейм навакса пасив от 15-40, но въпреки това не успя да с наложи и резултатът стана 3-1 в полза на Виясеньор.

Българинът спаси точка за пробив и отново намали резултата, но след това пропусна брейкпойнт и Виясеньор възстанови разликата от два гейма. Впоследствие мексиканецът реализира нов пробив, който се оказа решаващ, и така той спечели мача с 3-6, 6-1, 6-2 след малко под два часа игра.