Кузманов даде преднина на България с експресна победа над Патиньо

Купа „Дейвис“, Световна група II, плейоф

Димитър Кузманов – Луис Патиньо 6-1, 6-1

Димитър Кузманов даде преднина на България в плейофния сблъсък срещу Мексико от Световна група II на купа „Дейвис“. Въпреки трагичната вест за смъртта на неговия баща, дошла малко преди началото на мача, пловдивчанинът не само реши да излезе на корта, но и показа отлична игра, приключвайки срещата в своя полза за по-малко от час.

Първи сет:

Кузманов започна мача по възможно най-добрия начин, спечелвайки първия гейм на нула за по-малко от 2 минути.

Втората ни ракета продължи да играе по-добре и още във втория гейм достигна до три поредни точки за пробив. Патиньо спаси първата, но при втория си опит Кузманов не допусна грешка и удвои преднината си.

В третия гейм Кузманов допусна изравняване от 30-0, но не загуби самообладание и успя да си върне инициативата. Втората ни ракета рискуваше доста на втори сервис и този риск се отплати, като първата почивка в сета дойде при резултат 3-0 за българина.

Въпреки усилията на своя опонент Кузманов продължи да контролира събитията на корта и отново проби сервиса на Патиньо, натрупвайки комфортна преднина от 4-0.

Веднага след това втората ни ракета записа нов гейм на нула на сметката си и се доближи само на един от спечелването на откриващия сет.

В шестия гейм Кузманов си позволи леко отпускане и това позволи на Патиньо да прекъсне силната му серия и да намали резултата на 5-1.

Патиньо поведе в началото на следващия гейм, но Кузманов не позволи на мексиканеца да се надява нан ещо повече и записа четири безответни точки, спечелвайки категорично първия сет с 6-1 след едва 22 минути.

Втори сет:

Втората част започна така, както приключи първата – с гейм за Кузманов, който записа важен пробив след като Патиньо допусна двойна грешка в края на гейма.

Във втория гейм Патиньо достигна до първата си точка за пробив в мача, но тя бе отразена от Кузманов, който увеличи аванса си пред мексиканеца.

Втората ни ракета продължи да не показва милост към своя опонент като отново проби сервиса му, спечелвайки третия гейм на нула, и натрупа комфортен аванс от 3-0.

Кузманов увеличи преднината си след втори пореден гейм на нула и направо огромна крачка към победата.

Патиньо успя да намали резултата, след като при 15-15 в петия гейм спечели три поредни точки и откри актива си в сета.

Радостта на мексиканеца обаче не трая дълго тъй като Кузманов бързо преоткри верния ритъм и спечели убедително следващия гейм, увеличавайки преднината си на 5-1.

Силното представяне на втората ни ракета продължи и той стигна до три поредни мачбола. Първите два бяха отразени от Патиньо, но третият опит се оказа щастлив за Кузманов и той даде преднина на България, побеждавайки убедително с 6-1, 6-1 след само 49 минути на корта в зала „София“.