Проследихте на живо: Адриан Андреев – Лойд Харис 1-6, 6-3, 6-4

Проследихте на живо: Адриан Андреев - Лойд Харис 1-6, 6-3, 6-4

Адриан Андреев се изправя срещу световният №82 Лойд Харис в първи кръг от основната схема на ATP 250 турнира в Сингапур. Мачът е втори в програмата и ще започне след края на срещата между Таро Даниел и Рамкумар Раманатан.

Българинът ще изиграе своя шести мач в основна сехма на ATP надпревара. Той отпадна в първия кръг на последните три издания на Sofia Open, но миналия месец записа много ислно представяне на турнира в Анталия. Там той преодоля квалификациите, след което се класира за втори кръг след победа над турчина Марсел Илхан. След това обаче 19-годишният софиянец отстъпи пред първата ракета на Австралия Алекс Де Минор.

Последният турнир, в който Андреев участва, бе Чалънджърът в Биела. Там той отпадна на старта след поражение с 2-6, 5-7 от Матиас Бахингер.

От своя страна Харис се представи силно на Australian Open като достигна до трети кръг след победи над Микаел Торпегор и Алексей Попирин, преди да отпадне след поражение от Макензи Макдоналд.

Коментар на живо:

Първи сет:

0-1 – Андреев се представи добре в дългите разигравания срещу южноафриканеца и стигна до точка за пробив при 40-30. Харис обаче записа два поредни аса, които му помогнаха да не наложи в откриващия гейм.

0-2 – Пробив, Харис – Българинът поведе с 40-15 във втория гейм, но след това направи няколко непредизвикани грешки и позволи на Харис да осъществи обрат и да запише ранен пробив.

0-3 – Южноафриканецът продължи да доминира и спечели третия гейм на нула, натрупвайки комфортна преднина от 3-0.

1-3 – Андреев успя да намали резултата след като изоставаше с 15-30 в четвъртия, но две чудесни волета при мрежата и директна точка от сервис му позволиха да спечели първия си гейм в мача.

1-4 – Третата ни ракета имаше възможност да постави под напрежение опонента си като поведе с 30-0 в петия гейм, но отново не успя да задържи преднината си и Харис поведе с 4-1.

1-5 – Пробив, Харис – Южноафриканецът стигна до нова възможност за пробив, която бе отразена от Андреев. Дефанзивният подход на българина обаче му изигра лоша шега, тъй като Харис не допусна грешка в следващите две разигравания и се доближи само на гейм от спечелването на сета.

1-6 – Сет, Харис – Световният №82 запази добрия си ритъм и спечели следващия гейм на нула, като по този начин триумфира с 6-1 в първия сет.

Втори сет:

1-0 – Противно на развитието на мача втората част започна по-добре за Андреев, който спечели откриващия гейм на 15 и за пръв път от началото на мача поведе в резултата.

2-0 – Пробив, Андреев – Вторият гейм бе един от най-оспорваните в мача, но Андреев показа повече търпение и хладнокръвие в дългите разигравания. Този път Харис се огъна в решаващите мигове, като геймът приключи с две поредни непредизвикани грешки на южноафриканеца.

2-1 – Пробив, Харис – Седмият в схемата обаче успя бързо да върне интригата в сета, като също проби в третия гейм. При 30-30 Андреев допусна две поредни грешки при атака от форхенд и така резултатът бе намален на 2-1.

2-2 – Харис запази добрия си ритъм и успя да изравни резултата в сета след като Андреев пропусна две поредни точки за пробив в четвъртия гейм.

3-2 – Българинът обаче успя да си върне водачеството след като спечели сравнително лесно петия гейм и отново взе преднина при 3-2.

3-3 – Радостта на софиянеца обаче не трая дълго тъй като Харис отново възстанови равенството след гейм на нула в своя полза.

4-3 – При резултат 15-15 в седмия гейм южноафриканецът получи травма в глезена и се наложи да му бъде оказана медицицнска помощ. Въпреки болката Харис реши да се завърне на корта, но не бе в състояние да отговори на бързата игра на Андреев и българинът поведе с 4-3.

5-3 – Пробив, Андреев – Южноафриканецт продължи да демонстрира много добър сервис, но това не се оказа достатъчно и третата ни ракета осъществи много важен пробив.

6-3 – Сет, Андреев – Харис опита да приключва разиграванията възможно най-бързо, но Андреев игра много добре в защита и по този начин успя да спечели деветия гейм, а заедно с него и втория сет с 6-3.

Трети сет:

0-1 – Заключителната част започна с гейм за Харис, който показа значително по-добро движение по корта и тов изненада неприятно Андреев.

1-1 – Българинът обаче бързи прекрати устрема на своя опонент като спечели следващия гейм на 15 и изравни резултата в сета.

1-2 – Сервисът на Харис продължи да бъде най-ефективният елемент от играта му и седмият в схемата отново успя да си върне водачеството при 2-1.

2-2 – Андреев не позволи на южноафриканеца да запише пробив и възстанови равенството след като спечели сравнително лесно четвъртия гейм.

2-3 – Световният №82 обаче бързо си върна инициативата като записа гейм на нула и поведе с 3-2.

3-3 – Харис стигна до три възможности за много важен пробив, но Андреев не се поддаде на напрежението и спечели маратонския гейм, продължил 10 минути, като по този начин отново изравни резултата в сета.

3-4 – Българинът имаше две възможности да запише много важен пробив в седмия гейм, но не успя да реализира нито една от тях и в крайна сметка Харис отново излезе напред в резултата при 4-3.

4-4 – Осмият гейм бе най-дългият и оспорван в мача, като продължи повече от 10 минути. Андреев отново възстанови равенството в сета след като спаси цели шест брейкпойнта на своя опонент, като за пореден път демонстрира много добра игра в защита.

5-4 – Пробив, Андреев – Българинът навакса пасив от 0-40 в деветия гейм и успя да реализира много важен пробив, след който ще сервира за спечелването на мача.

6-4 – Гейм, сет и мач, Андреев – Сервисът на българина заработи в най-подходящия момент и Андреев записа три аса, благодарение на които спечели следващия гейм на 15 и по този начин си осигури място в следващия кръг.