9 поредни загубени гейма не спряха Лазаров за втора победа в Манакор

Rafa Nadal Open by Sotheby’s, втори кръг на квалификации
Александър Лазаров – Алберто Баросо Кампос 6-4, 0-6, 6-3

Александър Лазаров постигна впечатляващ обрат, който му позволи да намери място в основната схема на Чалънджър турнира на хард, който се провежда в академията на Рафа Надал в Манакор.

Във втория кръг от квалификациите Лазаров победи испанеца Алберто Баросо Кампос след 6-4, 0-6, 6-3.

След спечеления първи сет Лазаров загуби 9 поредни гейма и така се озова в ситуация 0-3 в третия сет. Това обаче не го отчая. Той запази хладнокръвие и търпение, за да постигне на свой ред серия от 6 поредни гейма за крайната победа.

Двамата имаха сходни показатели на първи и на втори сервис. Един пробив в началото на мача реши изхода на първия сет. Лекият спад на Лазаров във втората част бе моментално използван от съперника му, който на бърза ръка се озова в отлична позиция за спечелване на мача.

Само че Алекс демонстрира непремиримост. Пробивът за 2-3 като че ли го накара да се отпусне и до края бе категорично по-добрият на корта.

За него това е пети случай през сезона, в който преодолява квалификации на Чалънджър турнир като най-доброто му постижение бе четвъртфиналът в Шимкент през май.

Двете победи в Манакор ще му осигурят прогрес в ранглистата и доближаване до рекордната му 370-а позиция. По-късно днес той ще разбере и кой ще бъде негов съперник в първи кръг на основната схема. Лазаров ще играе и на двойки заедно с Алекс Донски.