Лазаров даде само три гейма на старта в Скопие

ITF M15 Скопие, първи кръг

Александър Лазаров – Савриян Данилов 6-1, 6-2

Александър Лазаров започна участието си на турнира на ITF в Скопие с категоричен успех над намиращия се на 601-во място в световната ранглиста руснак Севриян Данилов. Четвъртата ни ракета надигра напълно своя опонент и не остави съмнение в превъзходството си, приключвайки мача само за 67 минути.

Следващият опонент на Лазаров ще бъде победителят от мача между Жан Тируен (№650 в ранглистата) и Томаш Жирушек (№864).

Българинът спечели подаването си в началото, след което реализира ранен пробив и удвои преднината си. Силната серия на Лазаров продължи с два поредни гейма на нула, а в петия той направи обрат от 15-40 и на

практика реши сета, повеждайки с 5-0. Данилов прекъсна серията на четвъртата ни ракета, за когото обаче това бе само временно колебание и няколко минути по-късно той спечели първата част с 6-1.

Вторият сет започна с гейм за руснака, но Лазаров бързо си върна инициатовата и направи резултата 3-1 в своя полза. Данилов редуцира пасива си, но след това българският тенисист отново направи серия от три поредни спечелени гейма и триумфира убедително с 6-1, 6-2.