Лазаров с втора поредна чиста победа в Скопие

ITF M15 Скопие, осминафинал

Александър Лазаров – Томаш Жирушек 6-3, 6-4

Александър Лазаров не загуби сет и във втория си мач на турнира на ITF в Скопие и се класира за 1/4-финалите на надпреварата след успех над намиращия се на 864-то място в ранглистата Томаш Жирушек. Българинът допусна опонентът му да осъществи ранен пробив, но след това взе инициативата и не позволи на чешкия тенисист да поднесе изненада.

Следващият опонент на Лазаров ще бъде световният №706 Ронан Жонкур.

Мачът не започна никак добре за четвъртата ни ракета, тъй като Жирушек стартира силно и поведе с 2-0. Впоследствие обаче Лазаров подобри значително играта си и започна да доминира все по-категорично над своя опонент. Българинът влезе в много силна серия и на два пъти проби сервиса на Жирушек, натрупвайки комфортен аванс от 5-2. Чехът намали изоставането си, но това не притесни Лазаров и той спечели първия сет с 6-3.

Втората част също започна с гейм за чеха, но впоследствие Лазаров успя сравнително лесно да обърне резултата и да поведе с 2-1. Жирушек обаче успя да изравни, след което осъществи обрат за 3-2. Лазаров обаче си върна инициативата и отново наложи непосилно за опонента си темпо, като по този начин спечели следващите три гейма и направи сериозна крачка към победата. Жирушек редуцира пасива си, но четвъртата ни ракета не му позволи да стигне до нов пробив и триумфира с 6-3, 6-4 след малко под два часа на корта.